ПРОДАВАНИ НАЈДОБРИ производи

Најнови производи

Избрана Производи

За репликата Ричард Мил

Реплика Ричард Мил не е како Patek Philippe, Vacheron Constantin и другите брендови кои имаат долго време на врнежи и техничка акумулација. Само помалку од 20 години историја, тие можат да живеат во редовите на врвни часовници и ги бараат светските богаташи и познати личности. Во овој поглед, тоа е без преседан. Зад таквата популарност, иновативниот концепт на основачот е неразделен. Но, уште поважно, ги користи најнапредните материјали и технологии.

Голем дел од инспирацијата за лажниот Ричард Мил потекнува од истражување на трки и отпорност на удар. Неговите специфични апликации овозможуваат да се подобри цврстината на долната плоча, да се намали триењето и да се даде на часовникот исклучително висока отпорност на удар. Концептите и материјалите инспирирани од Формула 001 ги поставија темелите на првиот часовник Ричард Мил (RM XNUMX), што е еден од темелите на филозофијата на брендот.

Ричард Мил Клон одлучи да користи авијација, Формула 28 [5] и најдобри високо-технолошки материјали што се користат при прецизна хирургија, како што се титаниум 002 степен, ЛИТАЛ, јаглероден ТПТ и графен, за да се направат екстремно лесни и точни часовници. Затоа, ARCAP - материјалот со своите физички својства, вклучувајќи отпорност на корозија и магнетно поле, користен за прв пат во историјата на гледање РМ XNUMX

Ричард Мил 1: 1 соработуваше со водечкиот светски производител на лесни препрег материјали Северна тенка технологија технологија [29] и производители на формула еден за производство на јаглерод NTPT и кварц TPT RM 27-02 Рафаел Надал. Како што е РМ 11-03 Мекларен. Ричард Мил Турбилон може да собере до 1,000 делови во случај со дебелина од само 45 мм.

Најпознати модели на марката се турбилонот RM 008 (хронограф турбилон) и сафирот поделен од втора рака (хронограф турбилон). RM 008 комбинира движење на турбилон со рачно намотување, рака на хронограф секунди, индикатор на вртежен момент и моќност. Индикатори за резерва. Познат е како еден од најнапредните часовници во светот, со цени кои започнуваат од 500,000 евра. Поради својата популарност, овој часовник е произведен и од големи производители на реплики часовници, но Ричард Мил чини само 699 долари. Вреди да се спомене дека материјалите што се користат за реплични часовници се и најнапредната технологија во индустријата.

Ричард Мил Нокоф е ремек-дело на технологијата. Најнапредните материјали го прават скоро неуништлив. Нивниот уникатен, футуристички дизајн ги прави идеални за секој ентузијаст на часовникот што бара предмети надвор од саатот.

4 причини да купите часовник од нашата веб-страница

Најнапредно внатрешно движење со турбилон, хронограф или GMT функција

Револуционерни материјали, лесни и силни Ексклузивно специјално издание може да додаде вредност

Футуристички дизајн

Лажни часовници за реплика на Ричард Мил

Нашите производи се направени во Гуангжу, Кина. Најголемиот пазар за големопродажба на реплики во светот. Ричардмил.то нема скриени такси. 699 $ со вклучена поштарина, испорака до сите делови на светот. Имајте предвид дека ја обезбедуваме најновата верзија, а не евтината.

Лажни часовници за реплика на Ричард Мил, керамичките големи и мали букви се увезуваат од Тајван и се обработуваат од керамиката АТПТ за да се формира керамика Y-TZP. После високо-технолошката технологија против отпечатоци, тие претставуваат нежен и мек под-црн материјал. Овој квалитет на бојата останува непроменет сто години. Бојата и сјајот се подетални за да се постигне керамички тон визуелен образ позлатен горните и долните школки што се бесконечно близу до оригиналните производи, со антирефлексирачко обложување стакло сафир! Лентата користи мека и деликатна малезиска врвна гумена лента, а движењето е опремено со увезено движење Seiko NH. Бравата на оваа верзија е направена според оригиналната големина и слабост, што го прави да се чувствува попријатно и поинтимно, највисоката верзија на пазарот Ричард Мил Реплика.

Прочитај повеќе